38-100 Strzyżów, ul. Słowackiego 8                                 tel/fax (+48) 17 27 61 152                             psse.strzyzow@pis.gov.pl

  
                                   

Aktualności
 

KAMPANIA "JASNE JAK SŁOŃCE" dodano: 2019-06-14

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny w ramach zadania pn.: „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących uświadamiania ryzyka związanego z nadmiernym narażeniem na promieniowanie ultrafioletowe”

UWAGA – PLAGA KOMARÓW dodano: 2019-06-14

Ryzyko zdrowotne w związku z dużym namnażaniem się komarów.

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU dodano: 2019-06-13

Szanowni Państwo, na stronie GIS zamieszone zostały plakaty z kampanii promującej niepalenie papierosów

BEZPIECZNE WAKACJE 2019 dodano: 2019-06-07

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą.

W związku z występującymi w ostatnim czasie gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie naszego powiatu informuję, iż

Pedikuloza to inna nazwa wszawicy, choroby wywołanej przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata.

W dniu 26 kwietnia 2019 roku w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbył się etap powiatowy X Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że Główny Inspektor Sanitarny zamierza przeprowadzić w pierwszej połowie 2019 roku III edycję konkursu ,,Szkoła wolna od używek”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza do wzięcia udziału w X Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”

Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne.

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie dzień 24 grudnia br. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników PSSE w Strzyżowie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Plakat z hasłem antynikotynowym

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza do udziału w Konkursie na plakat pt. „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”

W piątek, 23 listopada 2018 r., rusza Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”

Konkurs „Trzymaj formę” dodano: 2018-11-13

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców organizują w bieżącym roku szkolnym VIII edycję Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie wzorem lat ubiegłych proponuje w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 kontynuację programu edukacyjnego ,,Wybierz życie pierwszy krok”

Program ,,Trzymaj formę” dodano: 2018-10-24

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzyżowie informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 będzie kontynuowany Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie wzorem lat ubiegłych proponuje w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 kontynuację wojewódzkiego programu edukacyjnego ,,Zawsze razem” dla dzieci klas I-III szkół podstawowych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że rozpoczyna się XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”

PSSE w Strzyżowie informuje, iż w roku szkolnym 2018/2019 realizowane będą następujące programy edukacyjne

Ochrona przed smogiem dodano: 2018-08-31

Z uwagi na zbliżający się sezon grzewczy powraca problem smogu. Statystyki są alarmujące ze względu na zawartość pyłów, która przekracza poziom uznawany przez WHO za bezpieczny dla zdrowia. Związki chemiczne zawarte w smogu są szkodliwe dla naszego zdrowi

Akcja "Bezpieczne Wakacje" 2018 dodano: 2018-08-23

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzyżowie wspólnie Komendą Powiatową Policji w ramach działań „Bezpieczne wakacje” sprawdzali warunki, w jakich odbywa się letni wypoczynek dzieci i młodzieży.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Stwierdzenie bakterii Salmonella Enteritidis w jajach spożywczych

W piątek 8 czerwca rusza nowa odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”

Bezpieczne Wakacje 2018 dodano: 2018-06-07

Już wkrótce rozpoczną się wakacje letnie. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to czas wypoczynku i zabawy.

Światowy dzień bez tytoniu 2018 będzie koncentrować się na wpływie tytoniu na zdrowie sercowo-naczyniowe ludzi na całym świecie

W dniu 11 maja 2018 roku w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbył się etap powiatowy IX Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach”

Celem zaplanowanej na lata 2018–2019 kampanii jest zwiększanie świadomości w zakresie zagrożeń stwarzanych przez substancje niebezpieczne w miejscu pracy oraz promowanie kultury zapobiegania tym zagrożeniom.

Umów się na bezpłatne szczepienie!!!

Światowy Dzień Zdrowia 2018 dodano: 2018-03-09

Światowy Dzień Zdrowia to globalny dzień świadomości zdrowotnej obchodzony co roku 7 kwietnia. Tegoroczny temat Światowego Dnia Zdrowia dotyczy powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza do wzięcia udziału w IX Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”

Należy bezwzględnie przestrzegać ustalonych przez producentów preparatów szczepionkowych zasad ich przechowywania i transportu od momentu produkcji do chwili użycia w punktach szczepień.

Wykorzystywanie odpadów komunalnych jako opału powoduje emitowanie do środowiska wielu niebezpiecznych substancji.

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie" pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie wraz z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie rozpoczęli kontrolę obozów, zimowisk i ,,otwartych drzwi” zorganizowanych na terenie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że została ogłoszona II edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

Wzorem lat poprzednich z okazji zbliżających się Walentynek, obchodzonych 14 lutego zachęcamy przede wszystkim osoby młode, pełnoletnie do wykonania testu w kierunku HIV

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że został ogłoszony „Konkurs na plakat z hasłem antynikotynowym”.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że został ogłoszony Konkursu na plakat pt. ,,Trzymaj Formę aktywnie i zdrowo”.

Bezpieczne ferie 2018! dodano: 2018-01-12

Ferie zimowe w 2018 r. w województwie podkarpackim przypadają na okres od 29 stycznia do 11 lutego.

Kampania „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac) powstała by stać się inspiracją do podjęcia dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu.

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia każdy palacz zachęcany jest, aby przynajmniej na jeden dzień podjąć próbę zaprzestania palenia.

W nawiązaniu do pisma Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Pana dr inż. Adama Sidora dotyczącego zaistniałej sytuacji epidemicznej na terenie kraju i wystąpieniem drugiego ogniska zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu

Rozpoczął się kolejny sezon grypowy, dlatego warto pomyśleć o profilaktyce i innych zakażeniach grypopodobnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje, że rozpoczyna się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie przedstawia stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczotkowania zębów przez dzieci w przedszkolu.

Każdej jesieni pojawia się problem zbyt ciężkich plecaków.

W sezonie letnim 2017 r. na terenie powiatu STRZYŻOWSKIEGO w elektronicznej bazie wypoczynku zarejestrowano 48 turnusów wypoczynku dzieci i młodzieży

WZW to WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY, które jest wywoływane przez różne typy wirusów - wirus zapalenia wątroby typu A, B, C, D i E.

Zaszczep w sobie chęć szczepienia to akcja informacyjna na temat szczepień ochronnych przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy ekspertów w dziedzinie wakcynologii.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, ostrzega przed nagłym wzrostem zachorowań na WZW A.

Pracownicy PSSE w Strzyżowie wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie przeprowadzili kolejne kontrole warunków, w jakich odbywa się letni wypoczynek dzieci i młodzieży

Akcja "Bezpieczne Wakacje" dodano: 2017-07-03

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie wraz z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie rozpoczęli kontrolę obozów i kolonii zorganizowanych na terenie powiatu strzyżowskie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 PSSE Strzyżów
Realizacja: StudioPixel.pl