38-100 Strzyżów, ul. Słowackiego 8                                 tel/fax (+48) 17 27 61 152                             psse.strzyzow@pis.gov.pl

  
                                   

IX Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach”

       Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza  do wzięcia udziału w IX Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy oauzależnieniach”  dla młodzieży szkół podstawowych – klasa VII, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

        Celem Przeglądu jest popularyzacja twórczej aktywacji iaedukacji młodzieży w zakresie uzależnień. Autorskie i nie tylko, inscenizacje młodych aktorów są ważnym przekazem edukacyjnym, który zyskuje na autentyczności poprzez duży ładunek emocjonalny zarówno w treściach jak i scenicznej ekspresji. Taka forma pracy pozwala komunikować odbiorcom o problemach młodzieży, sposobie widzenia świata i rozwiązywaniu problemów zdrowotnych w języku bliskim grupie rówieśniczej.  Jest również jedną ze skuteczniejszych metod aktywizowania środowisk szkolnych do działań na rzecz zdrowia i daje możliwość wzmocnienia działań wychowawczych i zapobiegawczych.

        Koordynatorem przedsięwzięcia na szczeblu powiatowym jest pracownik oświaty zdrowotnej iapromocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie  tel. (17) 276 11 52.

Ostateczny termin zgłoszenia szkół do PSSE  upływa 09 kwietnia (formularzZgłoszenie uczestnictwa waWojewódzkim Przeglądzie Małych  Form Teatralnych – etap powiatowy)- (zgłoszenia szkół po terminie nie będą brane pod uwagę.)
                Eliminacje na szczeblu powiatowym planowane są w  pierwszej połowie maja.

Serdecznie zapraszam do współpracy  i jestem przekonany, że nasze wspólne działania prozdrowotne przyniosą wymierne efekty w zakresie kształtowania prawidłowych zachowań naszej młodzieży.

>>> Powrót do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 PSSE Strzyżów
Realizacja: StudioPixel.pl