38-100 Strzyżów, ul. Słowackiego 8                  tel/fax (+48) 17 27 61 152                psse.strzyzow@pis.gov.pl                                      
                   

Przegląd Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach" X edycja

        Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie zaprasza do wzięcia udziału waXaWojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy oauzależnieniach”  dla młodzieży szkół podstawowych – klasa VII-VIII, klas gimnazjalnych iaszkół ponadgimnazjalnych.

Celem Przeglądu jest popularyzacja twórczej aktywizacji iaedukacji młodzieży w zakresie uzależnień. Autorskie i nie tylko, inscenizacje młodych aktorów są ważnym przekazem edukacyjnym, który zyskuje na autentyczności poprzez duży ładunek emocjonalny zarówno watreściach jak i scenicznej ekspresji. Taka forma pracy pozwala komunikować odbiorcom oaproblemach młodzieży, sposobie widzenia świata i rozwiązywaniu problemów zdrowotnych wajęzyku bliskim grupie rówieśniczej. Jest również jedną ze skuteczniejszych metod aktywizowania środowisk szkolnych do działań na rzecz zdrowia i daje możliwość wzmocnienia działań wychowawczych i zapobiegawczych.

Koordynatorem przedsięwzięcia na szczeblu powiatowym jest pracownik oświaty zdrowotnej iapromocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie tel. (17)a27 61 152.

Ostateczny termin zgłoszenia szkół do PSSE  upływa 30 marca 2019 r. (formularzZgłoszenie uczestnictwa w Wojewódzkim Przeglądzie Małych  Form Teatralnych – etap powiatowy). Eliminacje na szczeblu powiatowym planowane są w drugiej połowie kwietnia.

Oficjalne podsumowanie Przeglądu odbędzie się w dniu 3 czerwca br. w Teatrze Maska waRzeszowie. Uroczystość połączona będzie  z prezentacją trzech najlepszych spektakli, ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród w obecności przedstawicieli władz wojewódzkich iasamorządowych. 

Serdecznie zapraszam do współpracy i jestem przekonany, że nasze wspólne działania prozdrowotne przyniosą wymierne efekty w zakresie kształtowania prawidłowych zachowań naszej młodzieży.

>>> Powrót do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 PSSE Strzyżów
Realizacja: StudioPixel.pl